 |
Forum Śląskich Motocyklistów
|
Otwarty przez: Piwowarek 2013-05-10, 22:46 |
...3,14 i reszta |
| Autor |
Wiadomość |
tomko222

Motocykl: Yamaha FZ6 Fazer
Imię: Tomek
Wiek: 34 Dołączył: 19 Lis 2010 Posty: 255 Skąd: Gliwice
|
Wysłany: 2012-12-04, 14:45
|
|
|
| Na filmie niezbyt dobrze to widać ale pod tym wiaduktem głównie zredukowałem z 2 na 1. Przełożenie na 1 jest tak krótkie że obroty rosną szybko a moto prawie nie przyspiesza - tam nie było żadnego bardzo mocnego przyspieszania jak by się mogło wydawać po dźwięku na tym filmiku... Przed tą redukcją troche zwolniłem i zwiększyłem troche odległość do osób przede mną a po niej troche przyspieszyłem ale nie jakoś mocno. Spóźniłem hamowanie i się przez to zrównałem z craschem i równocześnie zablokowałem koło na studzience której nie zauważyłem. Nie miałem zamiaru wyprzedzać nikogo - po prostu nie wyszło... Najpierw duży błąd że spóźniłem hamowanie (i przez to się zrównałem z craschem) a później kolejny że nie zauważyłem studzienki i zablokowałem na niej koło... I na początku jeszcze jakiś wpływ miało to przyspieszenie ale wg. mnie dużo mniejszy niż te kolejne błędy chociaż wiadomo - też błąd... |
| Ostatnio zmieniony przez tomko222 2012-12-04, 14:47, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
 |
adanior
adanior

Motocykl: zielona cebula
Imię: Adam
Wiek: 49 Dołączył: 26 Lip 2010 Posty: 648 Skąd: Tychy
|
Wysłany: 2012-12-04, 14:50
|
|
|
| Muszę się przyjrzeć jeszcze raz. Wyprzedzanie innych w kolumnie to faktycznie duży błąd. Osobiście, nawet jak nie widzę w lusterku motocykla który jedzie za mną zbyt blisko to już się lekko wkurzam. |
|
|
|
 |
Piwowarek
...3,14 i reszta

Motocykl: BMW R1200GS LC
Imię: Pshemas
Wiek: 44 Dołączył: 25 Lip 2010 Posty: 6122 Skąd: Będzin
|
Wysłany: 2012-12-04, 14:55
|
|
|
| tomko222, po co ta redukcja? Tym bardziej nie rozumiem po jasny ch.j redukowałeś pod tym wiaduktem? Jak chciałeś walnąć marchewkę z wydechu to wciskasz sprzęgło, manetka gazu na maksa do odcięcia i szybko ją zamykasz! Strzela z wydechu aż miło ale cały czas kontrolujesz prędkość i robisz to bezpiecznie. |
_________________ MoTóR jest wieczny, MoTóR nie umiera nigdy!!! http://314ireszta.pl |
|
|
|
 |
tomko222

Motocykl: Yamaha FZ6 Fazer
Imię: Tomek
Wiek: 34 Dołączył: 19 Lis 2010 Posty: 255 Skąd: Gliwice
|
Wysłany: 2012-12-04, 15:10
|
|
|
| Piwowarek napisał/a: | | tomko222, po co ta redukcja? Tym bardziej nie rozumiem po jasny ch.j redukowałeś pod tym wiaduktem? Jak chciałeś walnąć marchewkę z wydechu to wciskasz sprzęgło, manetka gazu na maksa do odcięcia i szybko ją zamykasz! Strzela z wydechu aż miło ale cały czas kontrolujesz prędkość i robisz to bezpiecznie. |
Ale w sumie co tu zmienia to że wjeżdżając pod wiadukt zredukowałem z 2 na 1 i że pod wiaduktem jechałem na 1 zamiast na 2 jak bym jechał normalnie? Jedynie że obroty wyższe i większy hałas - poza tym to prawie nic nie zmieniło... Akurat to na którym biegu jechałem raczej nie spowodowało tego szlifu. |
| Ostatnio zmieniony przez tomko222 2012-12-04, 15:13, w całości zmieniany 2 razy |
|
|
|
 |
Piwowarek
...3,14 i reszta

Motocykl: BMW R1200GS LC
Imię: Pshemas
Wiek: 44 Dołączył: 25 Lip 2010 Posty: 6122 Skąd: Będzin
|
Wysłany: 2012-12-04, 15:22
|
|
|
| tomko222, zredukowałeś i dodałeś gazu, przecież to słychać na filmie. Nabrałeś prędkości i brakło drogi, aby wyhamować :/ Skoro uważasz, że to nic nie zmieniło to wybacz stary, ale za moimi plecami już nie pojedziesz nigdy! |
_________________ MoTóR jest wieczny, MoTóR nie umiera nigdy!!! http://314ireszta.pl |
|
|
|
 |
tomko222

Motocykl: Yamaha FZ6 Fazer
Imię: Tomek
Wiek: 34 Dołączył: 19 Lis 2010 Posty: 255 Skąd: Gliwice
|
Wysłany: 2012-12-04, 15:43
|
|
|
Nic nie zmieniła redukcja. Błąd to było przyspieszenie nawet jeżeli małe. Ogólnie powinienem troche spokojniej pod tym wiaduktem jechać ale to jest rzecz na tyle oczywista że nie wiem co tu pisać... |
| Ostatnio zmieniony przez tomko222 2012-12-04, 15:59, w całości zmieniany 4 razy |
|
|
|
 |
Abaddon [Usunięty]
|
Wysłany: 2012-12-04, 16:03
|
|
|
tomko222, co się martwisz? Motocykliści dzielą się na dwie grupy- na tych co leżeli i na tych co jeszcze nie leżeli... każdy glebę musi zaliczyć... inaczej myślą ci, co to im się nieśmiertelność włącza.
Dobra szkoła na przyszłość. Najważniejsze, że Ty jesteś cały i zdrowy. |
|
|
|
 |
Piwowarek
...3,14 i reszta

Motocykl: BMW R1200GS LC
Imię: Pshemas
Wiek: 44 Dołączył: 25 Lip 2010 Posty: 6122 Skąd: Będzin
|
Wysłany: 2012-12-04, 16:56
|
|
|
ogoniasty, na drzewo he he he
Wypadki chodzą o ludziach i tyle http://www.youtube.com/wa...A&v=gWDkxMtHSaA
PS
Galeria aktualna |
_________________ MoTóR jest wieczny, MoTóR nie umiera nigdy!!! http://314ireszta.pl |
| Ostatnio zmieniony przez Piwowarek 2012-12-04, 17:30, w całości zmieniany 2 razy |
|
|
|
 |
eve
...3,14 i reszta

Motocykl: eFZet szósty w negliżu
Imię: IWI
Wiek: 42 Dołączyła: 26 Lip 2010 Posty: 3417 Skąd: Orzesze
|
Wysłany: 2012-12-04, 17:50
|
|
|
A instruktor mówił ze 1 jest tylko do ruszania
dajcie spokój chłopakowi, napisał ze to nie jego pierwszy szlif!
Latem jak podjechał na zbiórkę i opowiedział jaki po drodze miał szlif przy wyprzedzaniu poszło mu się na czołowe i spanikował, to też nikt za nim nie chciał jechać!
Tomko popraw mnie jak cos pomyliłam
Stwierdzenie "każdemu może sie zdarzyć " jakoś mi tu nie pasuje |
_________________ "Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad twoim grobem zesrały się z wrażenia." |
|
|
|
 |
Abaddon [Usunięty]
|
Wysłany: 2012-12-04, 17:52
|
|
|
| eve, dlaczego Ci nie pasuje? Ja uważam, że każdemu się może zdarzyć, bo nigdy nie przewidzisz sytuacji. Rzadko kiedy ktoś powoduje wypadek z nudów, czy dla zabawy. |
|
|
|
 |
eve
...3,14 i reszta

Motocykl: eFZet szósty w negliżu
Imię: IWI
Wiek: 42 Dołączyła: 26 Lip 2010 Posty: 3417 Skąd: Orzesze
|
Wysłany: 2012-12-04, 17:57
|
|
|
Król Julian, bo dla mnie ktoś kto nawinął 25k jakieś pojęcie o jeździe ma
sama zrobiłam nie wiele więcej ale staram sie tak ? nie robię przypałów jadąc w grupie bo wiem że może się nie daj boże coś stać! |
_________________ "Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad twoim grobem zesrały się z wrażenia." |
|
|
|
 |
Piwowarek
...3,14 i reszta

Motocykl: BMW R1200GS LC
Imię: Pshemas
Wiek: 44 Dołączył: 25 Lip 2010 Posty: 6122 Skąd: Będzin
|
Wysłany: 2012-12-04, 18:01
|
|
|
Zaśpiewam Wam coś:
"Jeździć każdy może,
trochę lepiej, lub trochę gorzej,
ale nie oto chodzi,
jak co komu wychodzi.
Czasami człowiek musi,
inaczej się udusi,
ooo..."
|
_________________ MoTóR jest wieczny, MoTóR nie umiera nigdy!!! http://314ireszta.pl |
|
|
|
 |
Abaddon [Usunięty]
|
Wysłany: 2012-12-04, 18:01
|
|
|
Ale jaki przypał zrobił tomko?
Z tego co widzę, to tomko chyba sam nie wie co się stało. |
|
|
|
 |
Piwowarek
...3,14 i reszta

Motocykl: BMW R1200GS LC
Imię: Pshemas
Wiek: 44 Dołączył: 25 Lip 2010 Posty: 6122 Skąd: Będzin
|
Wysłany: 2012-12-04, 18:02
|
|
|
Julek, weź no się chłopie popatrz na filma uważnie |
_________________ MoTóR jest wieczny, MoTóR nie umiera nigdy!!! http://314ireszta.pl |
|
|
|
 |
Abaddon [Usunięty]
|
Wysłany: 2012-12-04, 18:04
|
|
|
| No patrze i co widzę- jedzie chłop i nagle zalicza glebę. |
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie moesz zacza plikw na tym forum Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
• • • •  |