Forum Śląskich Motocyklistów Strona Główna Forum Śląskich Motocyklistów


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Piwowarek
2013-05-10, 22:46
...3,14 i reszta
Autor Wiadomość
tomko222 


Motocykl: Yamaha FZ6 Fazer
Imię: Tomek
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 255
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-12-04, 14:45   

Na filmie niezbyt dobrze to widać ale pod tym wiaduktem głównie zredukowałem z 2 na 1. Przełożenie na 1 jest tak krótkie że obroty rosną szybko a moto prawie nie przyspiesza - tam nie było żadnego bardzo mocnego przyspieszania jak by się mogło wydawać po dźwięku na tym filmiku... Przed tą redukcją troche zwolniłem i zwiększyłem troche odległość do osób przede mną a po niej troche przyspieszyłem ale nie jakoś mocno. Spóźniłem hamowanie i się przez to zrównałem z craschem i równocześnie zablokowałem koło na studzience której nie zauważyłem. Nie miałem zamiaru wyprzedzać nikogo - po prostu nie wyszło... Najpierw duży błąd że spóźniłem hamowanie (i przez to się zrównałem z craschem) a później kolejny że nie zauważyłem studzienki i zablokowałem na niej koło... I na początku jeszcze jakiś wpływ miało to przyspieszenie ale wg. mnie dużo mniejszy niż te kolejne błędy chociaż wiadomo - też błąd...
Ostatnio zmieniony przez tomko222 2012-12-04, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adanior 
adanior


Motocykl: zielona cebula
Imię: Adam
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 648
Skąd: Tychy
Wysłany: 2012-12-04, 14:50   

Muszę się przyjrzeć jeszcze raz. Wyprzedzanie innych w kolumnie to faktycznie duży błąd. Osobiście, nawet jak nie widzę w lusterku motocykla który jedzie za mną zbyt blisko to już się lekko wkurzam.
 
 
Piwowarek 
...3,14 i reszta


Motocykl: BMW R1200GS LC
Imię: Pshemas
Wiek: 44
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 6122
Skąd: Będzin
Wysłany: 2012-12-04, 14:55   

tomko222, po co ta redukcja? Tym bardziej nie rozumiem po jasny ch.j redukowałeś pod tym wiaduktem? Jak chciałeś walnąć marchewkę z wydechu to wciskasz sprzęgło, manetka gazu na maksa do odcięcia i szybko ją zamykasz! Strzela z wydechu aż miło ale cały czas kontrolujesz prędkość i robisz to bezpiecznie.
_________________
MoTóR jest wieczny, MoTóR nie umiera nigdy!!! http://314ireszta.pl
 
 
tomko222 


Motocykl: Yamaha FZ6 Fazer
Imię: Tomek
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 255
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-12-04, 15:10   

Piwowarek napisał/a:
tomko222, po co ta redukcja? Tym bardziej nie rozumiem po jasny ch.j redukowałeś pod tym wiaduktem? Jak chciałeś walnąć marchewkę z wydechu to wciskasz sprzęgło, manetka gazu na maksa do odcięcia i szybko ją zamykasz! Strzela z wydechu aż miło ale cały czas kontrolujesz prędkość i robisz to bezpiecznie.

Ale w sumie co tu zmienia to że wjeżdżając pod wiadukt zredukowałem z 2 na 1 i że pod wiaduktem jechałem na 1 zamiast na 2 jak bym jechał normalnie? Jedynie że obroty wyższe i większy hałas - poza tym to prawie nic nie zmieniło... Akurat to na którym biegu jechałem raczej nie spowodowało tego szlifu.
Ostatnio zmieniony przez tomko222 2012-12-04, 15:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piwowarek 
...3,14 i reszta


Motocykl: BMW R1200GS LC
Imię: Pshemas
Wiek: 44
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 6122
Skąd: Będzin
Wysłany: 2012-12-04, 15:22   

tomko222, zredukowałeś i dodałeś gazu, przecież to słychać na filmie. Nabrałeś prędkości i brakło drogi, aby wyhamować :/ Skoro uważasz, że to nic nie zmieniło to wybacz stary, ale za moimi plecami już nie pojedziesz nigdy!
_________________
MoTóR jest wieczny, MoTóR nie umiera nigdy!!! http://314ireszta.pl
 
 
tomko222 


Motocykl: Yamaha FZ6 Fazer
Imię: Tomek
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 255
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-12-04, 15:43   

Nic nie zmieniła redukcja. Błąd to było przyspieszenie nawet jeżeli małe. :( Ogólnie powinienem troche spokojniej pod tym wiaduktem jechać ale to jest rzecz na tyle oczywista że nie wiem co tu pisać...
Ostatnio zmieniony przez tomko222 2012-12-04, 15:59, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Abaddon
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-04, 16:03   

tomko222, co się martwisz? Motocykliści dzielą się na dwie grupy- na tych co leżeli i na tych co jeszcze nie leżeli... każdy glebę musi zaliczyć... inaczej myślą ci, co to im się nieśmiertelność włącza.

Dobra szkoła na przyszłość. Najważniejsze, że Ty jesteś cały i zdrowy.
 
 
Piwowarek 
...3,14 i reszta


Motocykl: BMW R1200GS LC
Imię: Pshemas
Wiek: 44
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 6122
Skąd: Będzin
Wysłany: 2012-12-04, 16:56   

ogoniasty, na drzewo :P he he he

Wypadki chodzą o ludziach i tyle http://www.youtube.com/wa...A&v=gWDkxMtHSaA :)

PS
Galeria aktualna :)
_________________
MoTóR jest wieczny, MoTóR nie umiera nigdy!!! http://314ireszta.pl
Ostatnio zmieniony przez Piwowarek 2012-12-04, 17:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
eve 
...3,14 i reszta


Motocykl: eFZet szósty w negliżu
Imię: IWI
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Lip 2010
Posty: 3417
Skąd: Orzesze
Wysłany: 2012-12-04, 17:50   

A instruktor mówił ze 1 jest tylko do ruszania :I
dajcie spokój chłopakowi, napisał ze to nie jego pierwszy szlif!
Latem jak podjechał na zbiórkę i opowiedział jaki po drodze miał szlif przy wyprzedzaniu poszło mu się na czołowe i spanikował, to też nikt za nim nie chciał jechać!
Tomko popraw mnie jak cos pomyliłam !!
Stwierdzenie "każdemu może sie zdarzyć " jakoś mi tu nie pasuje ;)
_________________
"Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad twoim grobem zesrały się z wrażenia."
 
 
 
Abaddon
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-04, 17:52   

eve, dlaczego Ci nie pasuje? Ja uważam, że każdemu się może zdarzyć, bo nigdy nie przewidzisz sytuacji. Rzadko kiedy ktoś powoduje wypadek z nudów, czy dla zabawy.
 
 
eve 
...3,14 i reszta


Motocykl: eFZet szósty w negliżu
Imię: IWI
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Lip 2010
Posty: 3417
Skąd: Orzesze
Wysłany: 2012-12-04, 17:57   

Król Julian, bo dla mnie ktoś kto nawinął 25k jakieś pojęcie o jeździe ma !!
sama zrobiłam nie wiele więcej ale staram sie tak ? nie robię przypałów jadąc w grupie bo wiem że może się nie daj boże coś stać!
_________________
"Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad twoim grobem zesrały się z wrażenia."
 
 
 
Piwowarek 
...3,14 i reszta


Motocykl: BMW R1200GS LC
Imię: Pshemas
Wiek: 44
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 6122
Skąd: Będzin
Wysłany: 2012-12-04, 18:01   

Zaśpiewam Wam coś:

"Jeździć każdy może,
trochę lepiej, lub trochę gorzej,
ale nie oto chodzi,
jak co komu wychodzi.
Czasami człowiek musi,
inaczej się udusi,
ooo..."

:> :> :> :> :> :> :>
_________________
MoTóR jest wieczny, MoTóR nie umiera nigdy!!! http://314ireszta.pl
 
 
Abaddon
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-04, 18:01   

Ale jaki przypał zrobił tomko?
Z tego co widzę, to tomko chyba sam nie wie co się stało.
 
 
Piwowarek 
...3,14 i reszta


Motocykl: BMW R1200GS LC
Imię: Pshemas
Wiek: 44
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 6122
Skąd: Będzin
Wysłany: 2012-12-04, 18:02   

Julek, weź no się chłopie popatrz na filma uważnie :P
_________________
MoTóR jest wieczny, MoTóR nie umiera nigdy!!! http://314ireszta.pl
 
 
Abaddon
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-04, 18:04   

No patrze i co widzę- jedzie chłop i nagle zalicza glebę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
http://www.mgm-moto.plhttp://www.motoautostrada.plhttp://dawcy-usmiechu.slask.pl/