 |
Forum Śląskich Motocyklistów
|
Otwarty przez: Piwowarek 2013-05-10, 22:46 |
...3,14 i reszta |
| Autor |
Wiadomość |
soprano
WIEWIÓRA
Motocykl: virago 535 '96, Yamaha YZF 600R thundercat
Imię: Ewa
Dołączyła: 05 Kwi 2010 Posty: 4852 Skąd: sosnowiec
|
Wysłany: 2012-12-03, 21:43
|
|
|
Piwowarek, oj tam zaraz, szkoda chłopaka bo się potłukł i motocykla bo się poobijał, teraz będzie nauczka i więcej uwagi przy hamowaniu, jeśli mądry to i podszkolenie sobie załatwi |
|
|
|
 |
Piwowarek
...3,14 i reszta

Motocykl: BMW R1200GS LC
Imię: Pshemas
Wiek: 44 Dołączył: 25 Lip 2010 Posty: 6122 Skąd: Będzin
|
Wysłany: 2012-12-03, 21:44
|
|
|
soprano, dlatego żółta, a nie czerwona |
_________________ MoTóR jest wieczny, MoTóR nie umiera nigdy!!! http://314ireszta.pl |
|
|
|
 |
soprano
WIEWIÓRA
Motocykl: virago 535 '96, Yamaha YZF 600R thundercat
Imię: Ewa
Dołączyła: 05 Kwi 2010 Posty: 4852 Skąd: sosnowiec
|
Wysłany: 2012-12-03, 21:46
|
|
|
Piwowarek, i tak jesteś tyran |
|
|
|
 |
Piwowarek
...3,14 i reszta

Motocykl: BMW R1200GS LC
Imię: Pshemas
Wiek: 44 Dołączył: 25 Lip 2010 Posty: 6122 Skąd: Będzin
|
Wysłany: 2012-12-03, 21:49
|
|
|
| soprano, a co byś powiedziała gdyby kolega takiego paciaka zaliczył podczas parady? Prawdopodobnie zakończyłoby się to trochę inaczej i z większymi szkodami. |
_________________ MoTóR jest wieczny, MoTóR nie umiera nigdy!!! http://314ireszta.pl |
|
|
|
 |
tomko222

Motocykl: Yamaha FZ6 Fazer
Imię: Tomek
Wiek: 34 Dołączył: 19 Lis 2010 Posty: 255 Skąd: Gliwice
|
Wysłany: 2012-12-03, 22:30
|
|
|
| Piwowarek napisał/a: | | tomko222 skoro masz problemy z hamowaniem bo jest zimno itp to może następnym razem lepiej nie wyjeżdżaj z garażu motórem w taka pogodę. Każdy ma prawo do błędu, ale na prostym odcinku przy małej prędkości nie byłeś w stanie wyhamować stając się dużym zagrożeniem |
Jeżdże na moto w każdych warunkach jedynie z wyjątkiem śniegu itd. i do tej pory nie miałem tego typu problemu - do tej pory zawsze niezależnie czy suchy asfalt, deszcz czy nawet kilka razy śnieg który mnie zaskoczył w trasie jak zablokowałem koło wystarczyło odpuścić lekko hamulec więc po prostu nie wiem czemu tym razem tylko poczułem zablokowanie koła i już byłem na asfalcie. |
| Ostatnio zmieniony przez tomko222 2012-12-03, 22:36, w całości zmieniany 1 raz |
|
|
|
 |
asasello

Motocykl: został na breloczku
Imię: Łukasz aka Rysiu
Wiek: 43 Dołączył: 24 Cze 2012 Posty: 245 Skąd: Mikołów
|
Wysłany: 2012-12-03, 22:48
|
|
|
Piwowarek, a może w następnym sezonie zorganizujemy "Szkolenie z Doskonalenia Techniki Jazdy Motocyklem". Sądzę, że nie tylko mi się przyda...
Do tej pory byliście w www.abjlanette.pl z mniej więcej takim programem.
Cena z dzisiaj za: Szkolenie doskonalenia techniki jazdy na motocyklu szosowym (szkolenie jednodniowe) 275 zł (netto).
W przyszłym sezonie pewnie się zmieni. Jeśli będą chętni to podzwonię.
Lista chętnych:
1. asasello |
|
|
|
 |
Piwowarek
...3,14 i reszta

Motocykl: BMW R1200GS LC
Imię: Pshemas
Wiek: 44 Dołączył: 25 Lip 2010 Posty: 6122 Skąd: Będzin
|
Wysłany: 2012-12-03, 23:45
|
|
|
asasello, cena, ceną. Dwa lata temu organizowałem trzy takie szkolenia i pewnie nie jeden na tym forum przyzna, że przydało się i to bardzo Obowiązkowo będziemy musie zorganizować takie szkolenie + szkolenie z pierwszej pomocy i tor Radom, na który może w końcu uda mi się pojechać bo jak do tej pory oba terminy mi nie siadły Zapowiada się ciekawy sezon 2013
PS
Co do ceny to ja się z Łaciszami dogadam i będzie na 100% taniej niż podana przez Ciebie kwota Ścieżki przetarte, więc na wiosnę będę działał.
tomko222, nie przejmuj się młody jesteś i technikę opanujesz. Wczoraj brakło Ci umiejętności hamowania, co jest kluczowe jednak każdy ma prawo do błędu, ważne jest to czy wyciągniesz z takiej "przygody" wnioski. Trochę ćwiczeń i będziesz śmigał prawie jak Rossi |
_________________ MoTóR jest wieczny, MoTóR nie umiera nigdy!!! http://314ireszta.pl |
| Ostatnio zmieniony przez Piwowarek 2012-12-04, 00:01, w całości zmieniany 2 razy |
|
|
|
 |
adanior
adanior

Motocykl: zielona cebula
Imię: Adam
Wiek: 49 Dołączył: 26 Lip 2010 Posty: 648 Skąd: Tychy
|
Wysłany: 2012-12-04, 01:26
|
|
|
| Piwowarek, Taki paciak przy niskiej temperaturze (szczególnie na moto bez żadnych wspomagaczy) każdemu się może przydarzyć, również Tobie. Proponuje zatem powstrzymanie się od oceniania umiejętności kolegi. |
|
|
|
 |
soprano
WIEWIÓRA
Motocykl: virago 535 '96, Yamaha YZF 600R thundercat
Imię: Ewa
Dołączyła: 05 Kwi 2010 Posty: 4852 Skąd: sosnowiec
|
Wysłany: 2012-12-04, 05:39
|
|
|
| Piwowarek, ja się cieszę, że nic się koledze nie stało, prawda taka, że w paradzie byłaby to masakra bo ludzie by na siebie powpadali więc i tu moja radość, że grupa jadących była mała i nikt więcej nie ucierpiał. Wiem tylko jedno, że nigdy nie wiadomo kogo może taka gleba spotkać...........najlepsi również się wywracają więc trzymajmy kciuki za wykorzystanie przez kolegę i innych takiego pecha. |
|
|
|
 |
Piwowarek
...3,14 i reszta

Motocykl: BMW R1200GS LC
Imię: Pshemas
Wiek: 44 Dołączył: 25 Lip 2010 Posty: 6122 Skąd: Będzin
|
Wysłany: 2012-12-04, 08:24
|
|
|
adanior, ktoś musi chłopakowi prawdę powiedzieć mimo, iż ona boli :/ Dzwoniło do mnie parę osób, które miały zastrzeżenia do jazdy tomko222 dlatego musiałem zareagować i napisać parę słów. Nie po to aby chłopaka ganić lecz, aby pokazać mu, że paru kwestii technicznych mu brakuje.
PS
Oczywiście paciaka może zaliczyć każdy lecz pytanie w jaki sposób? Podejrzewam, że nie byłbyś zadowolony gdyby tomko222 wjechał Tobie w zadupek na kolejnej rajzie, dlatego dmucham na zimne i uczulam. |
_________________ MoTóR jest wieczny, MoTóR nie umiera nigdy!!! http://314ireszta.pl |
|
|
|
 |
Piecol

Motocykl: Kawasaki Versys
Imię: Tomasz
Wiek: 47 Dołączył: 26 Sie 2010 Posty: 682 Skąd: Chorzów
|
Wysłany: 2012-12-04, 11:25
|
|
|
| Ale terror. Strach wsiadać na moto. |
|
|
|
 |
adanior
adanior

Motocykl: zielona cebula
Imię: Adam
Wiek: 49 Dołączył: 26 Lip 2010 Posty: 648 Skąd: Tychy
|
Wysłany: 2012-12-04, 13:39
|
|
|
Może jestem przewrażliwiony, ale bardzo nie spodobała mi się ta żółta kartka. Oprócz wstydu jaką niewątpliwie miała koledze zafundować to nie ma ona dla niego żadnej wartości edukacyjnej.
A żeby kwestiom ostrożności stało się zadość, na wszelki wypadek ostrzegam grupę że dość kiepsko jeżdżę i mogę się komuś również wyp.....ć pod koło. |
|
|
|
 |
tomko222

Motocykl: Yamaha FZ6 Fazer
Imię: Tomek
Wiek: 34 Dołączył: 19 Lis 2010 Posty: 255 Skąd: Gliwice
|
Wysłany: 2012-12-04, 13:57
|
|
|
| Piwowarek napisał/a: | adanior, ktoś musi chłopakowi prawdę powiedzieć mimo, iż ona boli :/ Dzwoniło do mnie parę osób, które miały zastrzeżenia do jazdy tomko222 dlatego musiałem zareagować i napisać parę słów. Nie po to aby chłopaka ganić lecz, aby pokazać mu, że paru kwestii technicznych mu brakuje.
PS
Oczywiście paciaka może zaliczyć każdy lecz pytanie w jaki sposób? Podejrzewam, że nie byłbyś zadowolony gdyby tomko222 wjechał Tobie w zadupek na kolejnej rajzie, dlatego dmucham na zimne i uczulam. |
Dobrze wiem że mam braki w technice jazdy Z resztą trudno jest nie mieć braków po 3 sezonach i przejechaniu jedynie troche ponad 25k km... |
|
|
|
 |
adanior
adanior

Motocykl: zielona cebula
Imię: Adam
Wiek: 49 Dołączył: 26 Lip 2010 Posty: 648 Skąd: Tychy
|
Wysłany: 2012-12-04, 14:09
|
|
|
tomko222, no to muszę Cię uświadomić że nie odbiegasz doświadczeniem od więkości członków grupy, a biorąc pod uwagę ostatnią glebę to doświadczeniem wielu już przewyższasz |
|
|
|
 |
Piwowarek
...3,14 i reszta

Motocykl: BMW R1200GS LC
Imię: Pshemas
Wiek: 44 Dołączył: 25 Lip 2010 Posty: 6122 Skąd: Będzin
|
Wysłany: 2012-12-04, 14:14
|
|
|
adanior, przecież ewidentnie na filmie widać jaki błąd tomko222 popełnił. Wjeżdżając pod wiadukt był ostatni jednak dodał gazu pod wiaduktem czego skutkiem było wyprzedzenie crascha z jego prawej strony. Nie zachował formacji wyprzedzając i zabrakło mu miejsca do hamowania, klamka na maksa, zblokowane koło i szlif. Czarno na białym, a właściwie na YT, widać co było powodem.
tomko222, jak chcesz sobie poszumieć pod wiaduktem lub w tunelu to się wciska sprzęgło, a nie przyspiesza wyprzedzając kolegów. |
_________________ MoTóR jest wieczny, MoTóR nie umiera nigdy!!! http://314ireszta.pl |
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie moesz zacza plikw na tym forum Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -
• • • •  |