 |
Forum Śląskich Motocyklistów
|
|
Pościg za motocyklistą. Wodzisław Śl. |
| Autor |
Wiadomość |
soprano
WIEWIÓRA
Motocykl: virago 535 '96, Yamaha YZF 600R thundercat
Imię: Ewa
Dołączyła: 05 Kwi 2010 Posty: 4852 Skąd: sosnowiec
|
Wysłany: 2013-05-12, 11:25
|
|
|
| Abaddon, nie raz odpuszczaja .......widać gość zrobił coś co zwróciło ich baczniejszą uwagę bądź chcieli po prostu się pogonić. Prawda taka, że nigdy nie wiadomo czy i jak zareagują policjanci, druga rzecz, że jeśli zatrzymują to trza się zatrzymać a nie spieprzać i tak robi większość........no chyba, że się ma coś na sumieniu ale czy warta skórka za wyprawkę? Ja nie wiem........nie próbowałam uciekać |
|
|
|
 |
Cris
call me snake...

Motocykl: Yamaha XJ600
Imię: Cris
Wiek: 59 Dołączył: 06 Paź 2010 Posty: 3401 Skąd: Milton Keynes UK
|
Wysłany: 2013-05-12, 14:59 Re: Pościg za motocyklistą. Wodzisław Śl.
|
|
|
Rafał , 0,4 dla ciebie to dopiero wskazuje po 6 piwie. A może miał pomrocznosc jasna ? |
_________________ Wróg publiczny nr 1 |
|
|
|
 |
Zrzęda
Lord Malkontent

Motocykl: GSX1250FA
Imię: Łukasz
Wiek: 46 Dołączył: 23 Lut 2011 Posty: 443 Skąd: Katowice
|
Wysłany: 2013-05-12, 15:29
|
|
|
| Abaddon napisał/a: | | Zrzęda napisał/a: | | Ale po kiego go ścigali jak rejestrację widać jak na dłoni... |
A jaka jest pewność, że kierującym jest właściciel?
Poza tym, policja ma ustawowo narzucony obowiązek zatrzymania sprawcy wykroczenia, czy przestępstwa.
A gdyby nie ścigali bo rejestrację widać, to jakby udowodnili, że gość był na bani? |
Nie nie ma obowiązku zatrzymać jeżeli np. pościg może stworzyć zagrożenie. A po nitce do kłębka po rejestracji można dojść. Z takim dowodem mogą skonfiskować motocykl jako dowód w sprawie i właściciel wyśpiewa komu użyczył moto. |
_________________ Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów. |
|
|
|
 |
Abaddon [Usunięty]
|
Wysłany: 2013-05-12, 15:44
|
|
|
Każdy pościg stwarza zagrożenie, więc teoretycznie należałoby je odpuszczać.
Jeśli auto jest skradzione, ewentualnie ucieka nim sprawca zabójstwa, również należy odpuścić bo tablice są widoczne |
|
|
|
 |
RadekCB1
Motocykl: Honda CB1 (NC27)
Imię: Radek
Wiek: 48 Dołączył: 15 Cze 2010 Posty: 204 Skąd: Żory
|
Wysłany: 2013-05-12, 20:15
|
|
|
| Zrzęda napisał/a: | | Abaddon napisał/a: | | Zrzęda napisał/a: | | Ale po kiego go ścigali jak rejestrację widać jak na dłoni... |
A jaka jest pewność, że kierującym jest właściciel?
Poza tym, policja ma ustawowo narzucony obowiązek zatrzymania sprawcy wykroczenia, czy przestępstwa.
A gdyby nie ścigali bo rejestrację widać, to jakby udowodnili, że gość był na bani? |
Nie nie ma obowiązku zatrzymać jeżeli np. pościg może stworzyć zagrożenie. A po nitce do kłębka po rejestracji można dojść. Z takim dowodem mogą skonfiskować motocykl jako dowód w sprawie i właściciel wyśpiewa komu użyczył moto. |
A jak to był złodziej na kradzionym moto? |
_________________ C-Blue
C-Blue na Facebooku
Spawanie magnezu, aluminium, tytanu, nierdzewki.
Gmole, bagażniki, crash cage.
Lakiernia proszkowa. |
|
|
|
 |
Wydra [Usunięty]
|
Wysłany: 2013-05-12, 21:41
|
|
|
| Abaddon napisał/a: | Każdy pościg stwarza zagrożenie, więc teoretycznie należałoby je odpuszczać.
Jeśli auto jest skradzione, ewentualnie ucieka nim sprawca zabójstwa, również należy odpuścić bo tablice są widoczne |
nie no to już skrajność, ale np ostatnio w rmf fm slyszałem jak policjanci zalatwili jakiegoś gościa, nagrali jego jazdę i nie pojechali za nim tylko wysłali mandat do domku, wiec jak widać mozna, chociaż z tego co wiem, jak już motunga dopadną to nie odpuszcza do końca |
|
|
|
 |
Zrzęda
Lord Malkontent

Motocykl: GSX1250FA
Imię: Łukasz
Wiek: 46 Dołączył: 23 Lut 2011 Posty: 443 Skąd: Katowice
|
Wysłany: 2013-05-13, 00:14
|
|
|
| Abaddon napisał/a: | Każdy pościg stwarza zagrożenie, więc teoretycznie należałoby je odpuszczać.
Jeśli auto jest skradzione, ewentualnie ucieka nim sprawca zabójstwa, również należy odpuścić bo tablice są widoczne |
Wszystko zależy od sytuacji. A ten facet zdecydowanie wygląda jak gangsta. Wrzuć na luz Abbi. Jakby Policja go przypadkowo potrąciła i ponim przejechała to pół kraju krzyczałoby jaka to Policja jest zła a on dobry chłopak był i zakupy nosił sąsiadom. Jego mogli odpuścić i wyłykać w inny sposób. Przynajmniej ja bym tak zrobił. |
_________________ Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów. |
|
|
|
 |
RadekCB1
Motocykl: Honda CB1 (NC27)
Imię: Radek
Wiek: 48 Dołączył: 15 Cze 2010 Posty: 204 Skąd: Żory
|
Wysłany: 2013-05-13, 01:43
|
|
|
| Zrzęda napisał/a: | | Abaddon napisał/a: | Każdy pościg stwarza zagrożenie, więc teoretycznie należałoby je odpuszczać.
Jeśli auto jest skradzione, ewentualnie ucieka nim sprawca zabójstwa, również należy odpuścić bo tablice są widoczne |
Wszystko zależy od sytuacji. A ten facet zdecydowanie wygląda jak gangsta. Wrzuć na luz Abbi. Jakby Policja go przypadkowo potrąciła i ponim przejechała to pół kraju krzyczałoby jaka to Policja jest zła a on dobry chłopak był i zakupy nosił sąsiadom. Jego mogli odpuścić i wyłykać w inny sposób. Przynajmniej ja bym tak zrobił. |
Tak, tylko skąd mieli wiedzieć, że to właściciel motocykla nim jedzie?
Mógł to być złodziej na zajumanym sprzęcie i co wtedy? Policja podjeżdża pod dom właściciela żeby go zgarnąć a ten mówi, że mu właśnie moto ukradli i skoro policja go namierzyła to czemu go nie zatrzymali?
Inna sprawa to taka, że gdyby go nie gonili to być może gość chciałby pokozaczyć na mieście i przypadkowo zdjął by jakieś niewinne dziecko z chodnika.
U nas i tak delikatnie traktują uciekinierów, gdzie indziej to by do niego strzelali. |
_________________ C-Blue
C-Blue na Facebooku
Spawanie magnezu, aluminium, tytanu, nierdzewki.
Gmole, bagażniki, crash cage.
Lakiernia proszkowa. |
|
|
|
 |
prezesartur
Motocykl: Nie mam. Nie jestem cool.
Imię: Artur
Dołączył: 05 Kwi 2010 Posty: 4520 Skąd: Łazy
|
Wysłany: 2013-05-13, 02:38
|
|
|
http://www.scigacz.pl/Pol...liste,2120.html
http://policja.eii.com.pl...licji&Itemid=65
Czy mówisz o tych krajach gdzie ludzie na socjalu żyją lepiej niż u nas zapieprzający cały miesiąc a w porównaniu do naszego kraju prawo jazdy tam się wręcz rozdaje ?
Ludzie uczeni są partyzantki każdego dnia. Nie stać cię na lekarza leczysz się jakimiś własnymi metodami nie stać cię na mechanika to umiesz czy nie umiesz naprawiasz sobie auto młotkiem i majzlem nie stać cię na porządną firmę budowlaną to ci remont robią mietki spod nocnego. Każda z tych rzecz może się dla ciebie skończyć o wiele gorzej niż siąść na motocykl bez prawa jazdy więc czemu się dziwić, że ludzie wsiadają. Po prostu jak żyjemy tak żyjemy.
Coś nam zagwarantują na co z resztą wszyscy bulimy i to więcej niż ci co więcej od nas dostają to będą mogli wymagać a patrząc na to co się nam oferuje wcale powinni nie zatrzymywać takich uciekinierów. A puki co powiesić winnych ich przełożonych i rodziny jednych i drugich. |
_________________
Najlepszą drogą do nawrócenia jest mało uczęszczana droga o szerokości większej niż promień skrętu. |
|
|
|
 |
Abaddon [Usunięty]
|
Wysłany: 2013-05-13, 09:21
|
|
|
Zrzęda, ciekaw jestem jakie miałbyś podejście i jaka byłaby Twoja reakcja, gdyby gość potrącił Twoje dziecko, albo matkę... a policja spisałaby tylko numery, a potem ustalała kto to był...
Gość miał psi obowiązek zatrzymać się, bo tak nakazuje prawo, a jeśli tego nie zrobił, więc chyba wiedział czym ryzykuje... a jeśli skończyłby na topoli, to... to szpadel mu w plecy! |
|
|
|
 |
Kriss_deValnor
Bolilol Forever :)

Motocykl: Brzydula :)
Imię: Justyna
Wiek: 46 Dołączyła: 02 Cze 2012 Posty: 214 Skąd: SBE
|
Wysłany: 2013-05-13, 11:12
|
|
|
| ArturS napisał/a: | | Szkoda, że się nie wyje...ał. Odczułby to znacznie bardziej dotkliwie, niż mandat, bo zapewne więcej nie zrobią. |
Święte słowa, nereczki które tak wietrzył ujrzały by światło dzienne |
_________________
 |
|
|
|
 |
Mdevil

Motocykl: Kawasaki ZX10R 2007
Imię: Mateusz
Wiek: 35 Dołączył: 02 Sty 2011 Posty: 1185 Skąd: WRM MC POLAND
|
Wysłany: 2013-05-13, 13:01
|
|
|
| maru napisał/a: | ale pas nerkowy ekstra ma |
ja 2 dni temu po zabawie przez las tez pas stracilem:D |
_________________ ni |
|
|
|
 |
Zrzęda
Lord Malkontent

Motocykl: GSX1250FA
Imię: Łukasz
Wiek: 46 Dołączył: 23 Lut 2011 Posty: 443 Skąd: Katowice
|
Wysłany: 2013-05-13, 18:17
|
|
|
| Abaddon napisał/a: | Zrzęda, ciekaw jestem jakie miałbyś podejście i jaka byłaby Twoja reakcja, gdyby gość potrącił Twoje dziecko, albo matkę... a policja spisałaby tylko numery, a potem ustalała kto to był...
Gość miał psi obowiązek zatrzymać się, bo tak nakazuje prawo, a jeśli tego nie zrobił, więc chyba wiedział czym ryzykuje... a jeśli skończyłby na topoli, to... to szpadel mu w plecy! |
Idąc Twoim tokiem rozumowania - ciekaw jestem jakie miałbyś podejście gdyby to w wyniku pościgu ten motocyklista skasował Twoje dziecko albo matkę... Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W Stanach by do niego strzelali albo go potrącili. Co powinni moim zdaniem zrobić jak było pusto na drodze. Łamiąc prawo musisz się liczyć, że jego egzekutorzy dołożą starań żeby Cię ująć. Mi chodziło o to, że są sytuacje, a ta taką była (jak to ktoś powiedział że szybciej potrafi na hulajnodze uciekać) kiedy zawodnik nie stwarza konkretnego zagrożenia. A prowokowany może zaszkodzić niewinnym. Albo niech zatrzymują skutecznie i nie bawią się w "widowiskowe" pościgi. Albo niech egzekwują to w inny sposób. |
_________________ Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów. |
|
|
|
 |
RadekCB1
Motocykl: Honda CB1 (NC27)
Imię: Radek
Wiek: 48 Dołączył: 15 Cze 2010 Posty: 204 Skąd: Żory
|
Wysłany: 2013-05-13, 18:52
|
|
|
| prezesartur napisał/a: | http://www.scigacz.pl/Policja,zastrzelila,motocykliste,2120.html
http://policja.eii.com.pl...licji&Itemid=65
Czy mówisz o tych krajach gdzie ludzie na socjalu żyją lepiej niż u nas zapieprzający cały miesiąc a w porównaniu do naszego kraju prawo jazdy tam się wręcz rozdaje ?
Ludzie uczeni są partyzantki każdego dnia. Nie stać cię na lekarza leczysz się jakimiś własnymi metodami nie stać cię na mechanika to umiesz czy nie umiesz naprawiasz sobie auto młotkiem i majzlem nie stać cię na porządną firmę budowlaną to ci remont robią mietki spod nocnego. Każda z tych rzecz może się dla ciebie skończyć o wiele gorzej niż siąść na motocykl bez prawa jazdy więc czemu się dziwić, że ludzie wsiadają. Po prostu jak żyjemy tak żyjemy.
Coś nam zagwarantują na co z resztą wszyscy bulimy i to więcej niż ci co więcej od nas dostają to będą mogli wymagać a patrząc na to co się nam oferuje wcale powinni nie zatrzymywać takich uciekinierów. A puki co powiesić winnych ich przełożonych i rodziny jednych i drugich. |
No jest jak piszesz, ale jeśli będziemy bezczynnie siedzieć i godzić się na taki stan rzeczy to nigdy nie będzie lepiej, wręcz odwrotnie.
Niestety dużo złych przyzwyczajeń jest głęboko zakorzenione w ludziach i to ciężko zmienić z dnia na dzień.
Myśmy też w młodości spieprzali przed milicją, ale wtedy było jakoś inaczej. Dziś po prostu nie warto uciekać bo prędzej czy później delikwenta namierzą.
Inna sprawa, że kiedyś ludzie bali się kontaktu z mundurowymi i woleli nie kusić losu.
Ten tutaj konkretny ewidentnie ślimaczył tą ucieczkę i mógł sobie od razu darować i się zatrzymać.
Zasada była, jest i będzie prosta, motocyklem trzeba spieprzać tam gdzie radiowóz nie wjedzie, wąskie osiedlowe uliczki, najlepiej zabezpieczone na wjeździe słupkami, pola i lasy.
Oczywiście, żeby nie było, nikogo nie zachęcam do ucieczki, wręcz odradzam, szkoda własnego i czyjegoś zdrowia. |
_________________ C-Blue
C-Blue na Facebooku
Spawanie magnezu, aluminium, tytanu, nierdzewki.
Gmole, bagażniki, crash cage.
Lakiernia proszkowa. |
|
|
|
 |
Zrzęda
Lord Malkontent

Motocykl: GSX1250FA
Imię: Łukasz
Wiek: 46 Dołączył: 23 Lut 2011 Posty: 443 Skąd: Katowice
|
Wysłany: 2013-05-13, 23:21
|
|
|
| RadekCB1 napisał/a: |
Oczywiście, żeby nie było, nikogo nie zachęcam do ucieczki, wręcz odradzam, szkoda własnego i czyjegoś zdrowia. |
Amen! |
_________________ Półśrodki prowadzą do ćwierćrezultatów. |
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie moesz zacza plikw na tym forum Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
• • • •  |