Forum Śląskich Motocyklistów Strona Główna Forum Śląskich Motocyklistów


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wędzarnia tradycyjna czy warto?
Autor Wiadomość
profeo 

Motocykl: Honda CB500
Imię: Kamil
Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 87
Skąd: Katowice
Wysłany: 2026-06-19, 13:54   Wędzarnia tradycyjna czy warto?

Mam elektryczną wędzarnię od roku i efekty są okej ale brakuje mi tego czegoś w smaku. Znajomy mówi że powinienem kupić tradycyjną na drewno. Czy naprawdę jest taka duża różnica czy to placebo?
 
 
bbx 

Motocykl: brak
Imię: Piotrek
Wiek: 41
Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 90
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-22, 09:44   

Przy wędzeniu tradycyjnym na drewnie owocowym dochodzi cały zestaw związków aromatycznych których elektryczna z generatorem dymu nie odtworzy bo sam dym jest inny, cieplejszy i bardziej zmienny w składzie. Elektryczna daje stabilny kontrolowany dym ale trochę płaski w porównaniu. Różnica jest szczególnie widoczna przy długim wędzeniu kilobasy albo boczku gdzie mięso ma kilka godzin na wchłanianie aromatu, przy krótszych sesjach jest mniejsza. Jeśli masz już elektryczną i chcesz porównać nie musisz od razu kupować tradycyjnej, weź od kogoś na próbę albo ugości się u kogoś kto ma tradycyjną i porównaj sami. Ale moje szczere zdanie jest takie że jak raz spróbujesz dobrego produktu z tradycyjnej wędzarni na jabłoni to elektryczna przestaje w pełni satysfakcjonować. Zajrzyj na https://pietrzykwedzarnie.eu/kategorie/wedzarnie-tradycyjne bo jest tam niezły wybór.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
http://www.mgm-moto.plhttp://www.motoautostrada.plhttp://dawcy-usmiechu.slask.pl/