 |
Forum Śląskich Motocyklistów
|
|
Sztukateria montaż |
| Autor |
Wiadomość |
profeo
Motocykl: Honda CB500
Imię: Kamil
Dołączył: 29 Cze 2015 Posty: 87 Skąd: Katowice
|
Wysłany: 2026-06-16, 13:57 Sztukateria montaż
|
|
|
| Czy sztukateria wymaga jakiegoś specjalnego montażu i fachowca czy można to zrobić samemu? Boję się że to skomplikowane a nie chcę płacić za montaż. |
|
|
|
 |
bbx
Motocykl: brak
Imię: Piotrek
Wiek: 41 Dołączył: 06 Sie 2014 Posty: 90 Skąd: Warszawa
|
Wysłany: 2026-06-16, 14:44
|
|
|
| Zdecydowana większość sztukaterii gipsowej jest do samodzielnego montażu i nie potrzebujesz do tego fachowca. Listwy sufitowe i ścienne klei się specjalnym klejem gipsowym, przycina pod kątem i dociska do ściany, to jest praca którą ogarniesz sam przy odrobinie cierpliwości i dokładności. Najtrudniejsze są narożniki bo wymagają cięcia pod odpowiednim kątem ale producenci mają do tego gotowe narożniki prefabrykowane które eliminują problem cięcia, po prostu kupujesz gotowy element i sklejasz z listwą. Do każdego produktu są instrukcje montażu i wiele firm ma filmy na YouTube pokazujące jak to zrobić krok po kroku. Gips po przyklejeniu trzeba zagipsować na złączach i po wyschnięciu pomalować razem ze ścianą i gotowe. Jedyną rzeczą która naprawdę wymaga doświadczenia to duże rozety sufitowe i bardzo skomplikowane profile, ale proste listwy każdy ogarnie. Na https://dwdecor.pl/ są informacje o montażu i można sprawdzić co jest prostsze a co trudniejsze. |
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie moesz zacza plikw na tym forum Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
• • • •  |