Forum Śląskich Motocyklistów Strona Główna Forum Śląskich Motocyklistów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Fazer Ideal
Autor Wiadomość
Ataga6 

Motocykl: Honda Cbr 600 RR
Imię: Agata
  Wysłany: 2011-08-04, 09:52   :)

Osobiście uważam, że najważniejszą kwestią przy wyborze motocykla - jest to co ma się w głowie !! jeśli ktoś łatwo ulega eufori, adrenalinie i daje się ponieść emocjom obojętnie jaki motocykl kupi czy to będzie pojemność 50-1000cm3 zabije się prędzej czy później, następnie umiejętności, ocena własnych możliwości czy dam sobie radę z taką masą motocykla, fundusze. Motocyklem o pojemności 600cm3 da się jeździć spokojnie i wolno, fakt nauka na nim jest zdecydowanie trudniejsza, mój dobry przyjaciel ma duże doświadczenie jeśli chodzi o motocykle zaczynał jako mały wypierdek od motorynek :) obecnie jeździ 1100cm3 Thundercat, Hayabusa tez smigal itp., Pomagał mi przy wyborze motocykla Ipierwszego - Honda CBR 600 RR , Yamaha R6 lub Honda Hornet, Bandit, Fazer - tylko te motocykle mnie interesowały, poszukiwania trwały długo bo wiadomo znaleźć motocykl w dobrym stanie w Polsce to tragedia i co drodzy Panowie/Panie ? krytykujący takie osoby jak ja ? Żyje, dobrze sobie radzę i to jest mój 4 sezon, więc uważam, że nie należy wrzucać ludzi do jednego worka ( ludzi którzy mają siano w głowie, jeżdżacy w spodenkach i krótkim rękawku, którzy podniecają się jak przejadą w centrum miasta na jednym kole najlepiej koło przystanku żeby wszyscy widzieli, albo z prędkością max. jeżdżąć jak wariaci - szpan to podstawa, a później trzeba ich zbierać z asfaltu, drzewa itp. )

Po to wszyscy tu jesteśmy - osoby z dużym doświadczeniem - żeby pomagać osobom które dopiero zaczynają przygode z motocyklem, a nie zniechęcać je prymitywnymi opiniami cyt: "Droga, szanowna gawiedzi.. da się kupić musk? " , " prezes to jak bedziesz, weź no na zeszyt ze 4kg, podeślemy autorce. " Na takie opinie może sobie zasłużyć osoba którą dobrze znacie, nie macie pojęcia jaka Ona jest a odrazu wrzucacie ją do jednego worka, jeśli mielibyście do tego mocne argumenty to jeszcze rozumiem, ale nie macie żadnych. Sami swoją postawą zachowujecie się troszkę jak Ci ludzie o których piszecie.

Najważniejsze jak to powiedział mój kumpel jak wsiadasz na motocykl i ruszasz w droge to tak jakbyś szła na wojne - trzeba mieć oczy dookoła głowy.
Jeśli wsiadając na motocykl nie odczuwasz już lekkiego strachu i respektu do niego - to najwyższy czas przestać jeździć - 100% pewność siebie potrafi zgubic i nie jedna osoba się o tym przekonała.

ps: pozatym Kobiety są bardziej opanowane i Testosteron nie uderza im tak do głowy jak Mężczyzną, nie dają się podpuszczać "kolegom" tekstami typu " cienias z Ciebie, nie zrobisz tak i siak ... " naruszając ich ego, później efekty są wszystkim znane. Myśle że Kobiety bardziej mogą sobie pozwolić na taki wybór jak ja, bardziej niż młody mężczyzna.
Oczywiście napewno są jakieś wyjątki, ale procentowo obstawiam że wiecej takich sytuacji ma miejsce u Panów.

prezesartur 

Motocykl: Nie mam. Nie jestem cool.
Imię: Artur
Wysłany: 2011-08-04, 15:29   

Też zaczynałem od dużej pojemności i jakoś się nie rozwaliłem z tym, że w tym samym czasie znam co najmniej kilka przypadków, które też próbowały i nie wyszło to tak jak u mnie. Udaje się tak jednemu na 5 albo rzadziej.

Ostatnia część wypowiedzi to jakaś tragikomedia. Sory ale takie pierdoły to można pociskać kosmitą gdy przylecą odwiedzić ziemię. Babę na motocyklu jest łatwiej podpuścić niż 6 latka. Wystarczy powiedzieć baba jesteś i nigdy nie dasz rady tak jak facet i 90% włącza się ten tajemniczy zajob i zesrać się taka będzie chciała żeby udowodnić, że też potrafi. Już to widywałem i czarować się nie dam. Kobita i zdrowy rozsądek i opanowanie litości litości nie znęcaj się już nad nami. Takie opanowanie, że jest sytuacja krytyczna to zamyka jedna z drugą oczy i ładuje dzwona. Tak się składa, że to właśnie ten testosteron powoduje, że większość facetów w razie problemu postępuje inaczej (robi cokolwiek) a nie panikuje. Chyba, że miałaś na myśli to opanowanie kiedy buchnie kasę z portfela i potem z kamienną twarzą konsekwentnie wypiera się wszystkiego. Znam co najmniej 2 przypadki takich, które przydzwoniły już na kursach na prawo jazdy natomiast faceta, który by się tak popisał żadnego. Jeśli już mówisz o dawaniu się podpuszczać facetów to przypomnę, że 16-17 letniego smarka trudno jest nazwać facetem a facet kiedy się go podpuszcza z reguły położy na to lachę natomiast baba będzie udowadniać, że nie jest gorsza przynajmniej do trzydziestki.
Fajnie jest, że wierzysz w to co mówisz ale już się swoje naoglądałem i trochę słabo ma się to do tego co widziałem. Przyznam, że kiedyś sam myślałem, że to kobiety są w takich kwestiach tymi rozsądniejszymi jednak życie brutalnie zweryfikowało.

Najlepszą drogą do nawrócenia jest mało uczęszczana droga o szerokości większej niż promień skrętu.

emil 

Motocykl: motocykl
Imię: lucek
Wysłany: 2011-08-04, 15:42   

przeciez to koleżanka tej od fazera prezes, nawet sie potrafiła przywitać :D

Electron_Libre 

Motocykl: hondka
Imię: Ewelina
Wysłany: 2011-08-04, 15:52   

chyba zagram dzis w totka po tym ostatnim komenentarzu :) kazdy jest inny, wiec o czym tu mowic ;/ nie ma reguly na zycie ;) chyba ze ktos tu sie w Boga bawi i wszystko wie najlepiej :I jak co niektorzy, zamiast doradzac i mowic o za i przeciw wola decydowac za kogos i malo tego od razu obrazac ;/ Szanowni Panowie i Wladcy wszechswiata ;/ Bede zasuwac ulicami i kazdemu facetowi pokazywac jaki mistrz kierownicy ze mnie a co :D przeciez trzeba pokazac co sie ma za maszyne :D tylko to sie w tym wszystkim przeciez liczy ;)

Ataga6 

Wysłany: 2011-08-07, 18:24   

emil - Panie Łukaszu my się już znamy :) mam nadzieje, że Mańka wraca szybko do zdrowia.

prezesartur - my chyba nie :) - oczywiscie zgodze się z Toba nie wszystkim się udaje - ale kazdy na wlasna odpowiedzialnosc podejmuje takie ryzyko, mozna wybijac komus cos z glowy a i tak nie zadziala.

Jesli chodzi o Twoja wypowiedz odnosnie prowadzenia przez Kobiety - przeciez nie wszystkie kobiety zamykaja oczy i panikuja jak cos sie dzieje, dlatego też na koniec napisałam że są wyjątki :) zarowno wśród mężczyzn , gówniarzy,Kobiet, małolat - po drugie nie mam tu na mysli tylko 16-17 latków, napewno znasz osoby które np: maja od 30-40 lat a zachowuja sie i maja taki tok myslenia jak smarkacze ( daja sie podpuscic jak najbardziej:) ), w druga strone ktoś jest młodszy a jest bardziej dojrzały od starszych od siebie - więc to kwestia tego co dana osoba ma w głowie a nie między nogami :)

Jeśli chodzi o cyt.: " Chyba, że miałaś na myśli to opanowanie kiedy buchnie kasę z portfela i potem z kamienną twarzą konsekwentnie wypiera się wszystkiego" Takich Kobiet nie biore pod uwage poniewaz ich jedyna rozrywka , hobby jest patrzenie w lustro :P hehe - nie wiem jakie masz doświadczenia z Kobietami ale jeśli takie to bardzo mi przykro że trafiasz na blachary. Ludzie mają różne gusta i guściki.

Ok Ty nie znasz, ale nie oznacza to, że nie ma takich osób - facetów, którym się to zdarza.

Poprostu chodzi o to żeby nie wrzucać ludzi do jednego worka ( zarówno Mężczyzn jak i Kobiety ) - wedle jakiś stereotypów lub własnych poglądów.

Ps: Życie jest Brutalne tak to już jest - zawsze są dwie strony medalu.

prezesartur 

Wysłany: 2011-08-07, 19:04   

Ataga6 napisał/a:
Ps: Życie jest Brutalne tak to już jest - zawsze są dwie strony medalu.

Awers i rewers.

Najlepszą drogą do nawrócenia jest mało uczęszczana droga o szerokości większej niż promień skrętu.

Ataga6 

Wysłany: 2011-08-07, 19:07   

Dokładnie :)

prezesartur 

Wysłany: 2011-08-07, 22:03   

A propos medali dziś na TVN o 00:00 film pt. Druga strona medalu.

Odpowiedz do tematu