Forum Śląskich Motocyklistów Strona Główna Forum Śląskich Motocyklistów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pytanie do brylatych
Autor Wiadomość
bankus 

Motocykl: Honda CBF500
Imię: Mirek
Wysłany: 2015-10-29, 11:50   pytanie do brylatych

znacie jakiś knif co by bryle wcisnąć pod ciasny kask? Mam w miare nowy i ciasny jeszcze kask i mam z tym problem. Zakładać kask na głowe z brylami czy bryle wciskać przez otartą szybke? Ani tak ani tak nie poradza. W opisie kasku stoi że jest on dla brylatych, ale konia z rzędęm temu....

Edek 

Motocykl: Honda Hornet '00
Imię: Paweł
Wysłany: 2015-10-29, 12:07   

Jak będziesz zakładał kask z brylami na głowie to je połamiesz a conajmniej powyginasz. Jak już to przez otwartą szybkę. Ja tak robię.

Bastor 

Motocykl: diobelski
Imię: Seba
Wysłany: 2015-10-29, 12:08   

też miołem ten problem i nie jedne brylki poszły na tamten świat ale problem rozwiazał kask szczękowy ;) dziękuje za uwage.

Baniol 

Motocykl: Honda Varadero XL 125
Imię: Darek
Wysłany: 2015-10-29, 12:09   

No i dupa zbita. Ja kupowałem kask w brylach. Ubierałem je w kasku przez otwartą szybkę. Ty masz teraz problemik. Nie wiem jak Ci pomóc bo chyba kontaktówek nie nosiłeś skoro zadajesz te pytanie? Jak to mawia kumpel - czego nie pokonasz , musisz to pokochać .:) Zime masz za niedługo. Łaź w kasku z nimi hehehe. Pozdro

bankus 

Wysłany: 2015-10-29, 14:02   

na szczęście te bryle potrzebuje tylko po długim siedzeniu przed monitorem, ale pewnie lepiej nie będzie, więc musze pokombinować....może jakaś delikatna operacja na piance wewn.?
A wogóle to te pianki po ilu km sie zaczynaja wyrabiać, bo w tym kasku dopiero mam ok. 1 tys km

Baniol 

Motocykl: Honda Varadero XL 125
Imię: Darek
Wysłany: 2015-10-30, 23:51   

To nie kilometry Ci sprawdzają wydajność. Możesz jechać i do Biedronki ale jak go ściągniesz z 10 razy to sobie pomnóż to przez dni. Wciskasz raz na łeb i jedziesz. Mnie się zaczął wyrabiać po roku, licząc nie wszystkie dni na moto to może ze 100 razy go ściągałem i ubierałem i zauważyłem lekkie odklejanie się tu i ówdzie pianki czy wytarcie materiału, lekkie luzy itd. No i kolejny aspekt - jakość. Kask za 400 zyla czy 2000 ? Choć nie zawsze cena = jakość ale coś w tym jest. Tutaj nie wiem jaka odpowiedź będzie właściwa. Za dużo czynników. Dlatego mam 4 kaski :)

bankus 

Wysłany: 2015-10-31, 08:56   

no fakt...nie pomyślałem. Używam HJC IS-17 ;/

Hanczak 

Motocykl: VFR 800
Imię: Kuba
Wysłany: 2015-10-31, 11:03   

Dokładnie tak jak Baniol napisał przynajmniej jeden sezon intensywnego użytkowania :/
Ja osobiście się poddałem, kupiłem szczękowy i to była chyba najlepsza inwestycja jaką mogłem zrobić :)

procek225 

Motocykl: niebieski :)
Imię: Tomek
Wysłany: 2015-11-02, 16:10   

polecam soczewki jedniodniowe, problem z brylami znika a jak nie jeździsz codziennie tylko tak jak ja 2, 3 dni w tygodniu to i po kieszeni mocno nie szarpie.

bankus 

Wysłany: 2015-11-02, 16:34   

procek225 napisał/a:
polecam soczewki jedniodniowe, problem z brylami znika a jak nie jeździsz codziennie tylko tak jak ja 2, 3 dni w tygodniu to i po kieszeni mocno nie szarpie.

no to jest pomysł. Tylko czy dam rade to założyć...jak tylko sobie pomysle to mi sie oko zamyka same :)

Odpowiedz do tematu