Forum Śląskich Motocyklistów Strona Główna Forum Śląskich Motocyklistów


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
KOnstrukcje wsporcze w budownictwie
Autor Wiadomość
bbx 

Motocykl: brak
Imię: Piotrek
Wiek: 41
Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 90
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-22, 12:27   KOnstrukcje wsporcze w budownictwie

Witajcie, na jakie kwestie warto jest zwróciću wagę przy zamówieniu?
 
 
profeo 

Motocykl: Honda CB500
Imię: Kamil
Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 87
Skąd: Katowice
Wysłany: 2026-06-22, 13:26   

To jest szeroki temat ale kilka kluczowych kryteriów warto zawsze mieć z przodu głowy przy doborze. Pierwsza rzecz to obciążenie, czyli masa rurociągów lub kabli z medium które transportują plus obciążenia dynamiczne przy rozruchu i zatrzymaniu oraz obciążenia termiczne bo rurociągi zmieniają długość przy zmianach temperatury i to generuje siły które musi przejąć konstrukcja. Przy rurociągach parowych albo wysokotemperaturowych dylatacje mogą być znaczne i podparcia muszą to umożliwiać a nie blokować. Druga kwestia to środowisko pracy, czyli czy jest agresja chemiczna, czy jest wysoka wilgotność, czy są opary kwasów albo zasad bo od tego zależy wybór materiału i powłoki. W przemyśle chemicznym stal ocynkowana może nie wystarczyć i potrzebna jest nierdzewka albo powłoki specjalne. Trzecia sprawa to rozstaw podpór który musi być dobrany do sztywności rurociągu żeby nie dochodziło do nadmiernych ugięć między podporami. Przy cięższych rurociągach często potrzebne są obliczenia wytrzymałościowe a nie tylko doświadczeniowy dobór. Certyfikaty i dokumentacja producenta konstrukcji są ważne szczególnie przy instalacjach podlegających nadzorowi UDT. Warto zajrzeć na https://wimed.pl/konstrukcje-wsporcze/ gdzie można sprawdzić dostępne systemy i ich parametry techniczne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
http://www.mgm-moto.plhttp://www.motoautostrada.plhttp://dawcy-usmiechu.slask.pl/