Forum Śląskich Motocyklistów Strona Główna Forum Śląskich Motocyklistów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nowe "cebule" CBR500R, CB500F, CB500X - opinie
Autor Wiadomość
procek225 

Motocykl: niebieski :)
Imię: Tomek
Wysłany: 2013-09-12, 11:36   nowe "cebule" CBR500R, CB500F, CB500X - opinie

W oczekiwaniu na nowy sezon i rozmyślaniu nad opcją "czym jeździć na wiosnę" jestem ciekawy jaka jest Wasza opinia na temat tych 3 motocykli.
Miał ktoś okazję się przejechać którymś z tych trzech motocykli? Najbardziej interesowałaby mnie opinia o CBR500R.
Testy na ogólnie znanych portalach czytałem, fizycznie miałem okazję zobaczyć CB500F - na pierwszy rzut oka przyzwoity motocykl, dobrze zmontowany, ale już za chwilkę zaczęły mnie razić materiały użyte choćby do wykonania manetek, czy przycisków sterowniczych oraz makabrycznie wyglądająca dźwignia od tylnego hamulca - ogólnie zajechało taniochą. Tyle, że przy wzroście prawie 190 cm siedziało mi się na nim całkiem wygodnie, a i cena wydaje mi się przyzwoita. Pytanie czy CBR500R też jest tak tandetnie wykończone? Wie ktoś gdzie stoi i można go obejrzeć (w tychach w DOS Toros nie było 2 tygodnie temu). No i pytanie - jak się na tym jeździ pozostaje otwarte. Ciekawa jest opcja montażu 3 kufrów jako wyposażenia fabrycznego.
Gdyby ktoś wiedział o jazdach próbnych proszę o info.
A co do CB500X nie mam zdania, ale może ktoś jeździł i ma coś do powiedzenia na temat czy jest godny uwagi czy też nie?

[ Dodano: 2013-09-21, 12:03 ]
CB500X jest do jazd próbnych w Tychach dostępna

Grisza73 

Motocykl: Honda CB500X
Imię: Grzegorz
Wysłany: 2018-01-20, 18:35   

Cześć, od kilku lat jeżdżę cb500x i jestem zadowolony 80kg, 180 cm. Trochę brakuje mocy pow 120 km/h ale chyba się starrzeję bo już coraz rzadziej tak szybko jeżdżę. Wykończenie - fakt nie jest to Ducati czy BMW ale kupujesz motocykl nowy za niewiele ponad 20k PLN. Dzwignia o której wspomniałeś to wada i zaleta jednocześnie - dla mnie zaleta, jeżdżę sporo tras adv i w razie gleby stalową dźwignię odginam, prostuje i jadę dalej. Piękna lekka i aluminiowa będzie tylko piękna i lekka a w razie gleby najzwyczajniej pęknie. Nawet jeśli dojedziesz gdzieś do garażu to nie każdy pospawa aluminium. Jeśli chcesz więcej info pisz/pytaj Pozdro.

Odpowiedz do tematu