Forum Śląskich Motocyklistów Strona Główna Forum Śląskich Motocyklistów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
żarówki do moto
Autor Wiadomość
kiler600r 

Motocykl: DL1000/Blackbird
Imię: Paweł
Wysłany: 2011-04-14, 17:30   

olać wojnarów, ja też mam powiedzmy w ofercie takie żarówy jakby ktoś chciał, faktura, paragon obojetnie.

tak jak wspominali przedmowcy, night breaker swieci zajebiscie ale tak ze 3-4miesiące. Jak komus nie szkoda kasy i ma latwy dostep do wymiany zarowki w motku to polecam.
generalalnie zarowki z najwyzszej polki <cenowej i skutecznosc> cechuja sie krotka zywotnoscia. optymalniej jest brac z polki nizej niz najwyzsza. polecam osram silverstar <+50% wzgledem +90%nightbreakera>
siedze w oswietleniu prawie 6lat wiec raczej wiem co mowie

fasola 

Motocykl: cbr900
Imię: fasola
Wysłany: 2011-04-14, 18:53   

viral napisał/a:
I się dziwisz czemu motocyklistów się nie znosi, jak walą na długich albo xenonach z Chin.
Też mnie to podejście wk***, ale co zrobić. Jedynie tyle, że sam xenonów nie założę ;)

PS. Kupiłem ledowe postoje takie dziwaczne świecące we wszystkie strony. Założę i zdam raport.
zobacz ile motongów jezdzi na xenonie a ile puszek ?? porównaj policz wylicz :D pozatym u mnie niemam problemu z regulacją wysokosci choc fakt klosz troche rozprasza swiatło ale moje bezpiecznstwo jest wazniejsze od tego co powie zazdrosny typ w puszcze :D

Bożuch 

Motocykl: Yamaha XJ600
Imię: Tomek
Wysłany: 2011-04-14, 22:49   

no właśnie osram silverstar widziałem je w Saturnie ale jakoś nic o nich nie słyszałem.

emil 

Motocykl: motocykl
Imię: lucek
Wysłany: 2011-04-14, 22:54   

nie wiem jak z żywotnością, ale jakościowo dają radę.

Arkadius 

Motocykl: 954
Imię: Arek
Wysłany: 2011-04-14, 23:06   

vidal chyba trochę koloryzujesz.. Ja mimo tego że mam xenony u siebie to ustawiłem je na serwisie na odpowiedniej wysokości i nie walą po oczach. Oczywiście inna sprawa jak ktoś wpieprzy xenon na miejsce zwykłych żarówek i oleje regulację.. Ale nie uogólniaj. Widoczność na drodze dla mnie milion razy lepsza, bez jakiegokolwiek porównania ze zwykłymi światłami. Po przełączeniu na długie czuję się jak w dzień.

TNT
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-14, 23:10   

Nie chce mi się cytować pojedynczych wypowiedzi, zatem punktowo ;)

1)Idealnie białe światło rzeczywiście da tylko Xenon. Szczyt żarówki włóknowej (np.H4) to barwa 4300K, czyli tzw. ciepły biały ( z małymi przebłyskami żółtego). Wyższe temperatury czyli tzw. zimny biały to od czystego białego do białego z przebłyskami od niebieskiego po filet (ok.6000K i więcej...)

2)Do żaróweczek Blue Vision często rzeczywiście są dodawane żarnikowe niebieskie postojówki. - bezcokołowe W5W Da się je dokupić również luzem. Świecą w zależności od rodzaju odbłyśnika. Z moich obserwacji wynika, że świetnie nadają się do oświetlenia wnętrza samochodu - podsufitka, schowki, bo dają bielsze światło od standardowej żółtej żarówki. Przyjemnie się w ''nim siedzi" ;) Za to na postojówki do kloszów preferuję LED-y. Jeśli nosicie się z zakupem takich, polecam sklepy elektroniczne na Plebiscytowej w Katowicach. Duży wybór zarówno kolorów jak i białych (ciepłe, zimne).

3)Legalność Xenonów to dłuuugi temat. W teorii wygląda to tak:
a. klosz musi mieć homologację na Xenon wybitą najczęściej na szkle
b. klosz musi mieć spryskiwacz
c. w moto nie wiem, ale w samochodzie system pozycjonowania xenonu żeby nie walił po oczach w dziurach i na wybojach (tutaj mogę się mylić, coś tam kiedyś czytałem o tym...)

w praktyce sami wiemy jak jest :)

4)Jazda na długich na moto - w jasny, niepochmurny dzień nie mam nic przeciwko. (z moich obserwacji) nie oślepia a sprawia że moto jest bardziej widoczne. Xenony w moto... też nic przeciwko. Z racji tego że: w większości moto łatwo ustawić reflektor, żeby nie oślepiał, a ilość dziur na drogach jest zatrważająca... sam się przekonałem nieraz, że potrafią się zrobić z dnia na dzień...

5) killer600r - a masz na stanie Crystal Vision?
U mnie H4 chodziły prawie 5 miesięcy, po czym w jednej padł żarnik świateł mijania, wymieniłem komplet, a sprawną pozostawiłem na zapas. Niestety, na Alledrogo 59 zeta za parę. Ale właśnie jest duża różnica od Blue Vision. Na kloszu jest lekko żółta poświata zanim się rozgrzeją, ale na drodze tylko biel.

Piecol 

Motocykl: Kawasaki Versys
Imię: Tomasz
Wysłany: 2011-04-15, 12:42   

Nie denerwujcie się tak na mnie ;)
To, że inni użytkownicy mają mnie w dupie nie znaczy, że ja mam automatyczne prawo do tego samego.
Cieszę się, że wy też podchodzicie do lamp z głową.

Może i szarpnąlbym się na zestaw xenonów, ale po pierwsze cena mnie odstrasza (może to nie jest główny powód) po drugie legalność. Jak nie będzie jasno określone w kodeksie/prawie, jak można używać tych lamp ja ich nie używam. I po 3cie ja mam H7 czyli 2 klosze i drogowe muszą być zwykłe, a to mi trochę zaburza ogólną koncepcję :D .
Profil Facebook

wojtek770i 

Motocykl: Virago
Imię: 250
Wysłany: 2014-06-17, 02:37   

A co myślicie o żarówce h4 Philips x-treme vision Moto

Odpowiedz do tematu