Forum Śląskich Motocyklistów Strona Główna Forum Śląskich Motocyklistów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki kufer centralny i gdzie kupić
Autor Wiadomość
madamoos 

Motocykl: Honda CB125F
Imię: Maciek
Wysłany: 2015-06-07, 11:47   Jaki kufer centralny i gdzie kupić

Zakupiwszy swój wymarzony 125 muszę się zmierzyć z zakupem kufra centralnego.
Mam kilka wątpliwości o rozwianie których proszę użytkowników:
1. Jaki kufer centralny będzie odpowiedni do moto 125 z punktu widzenia moto. Jeśli chodzi o potrzeby kask integralny + jet. Wolałbym jak największy.
2. Po oględzinach na necie wizualnie spodobały mi się Kappa K37NN, Shad SH39 oraz Shad SH45. Jeśli ktoś takowe posiada proszę o opinie.
3. Gdzie kufry, szczególnie w/w można obejrzeć w realu w okolicach Będzina.

Zasadniczo kufer będzie na codzienne jazdy. Dalszych wypraw jeszcze nie planowalem. Nie mam również wyrobionego zdania co to wyższości markowych kufrów nad chińskimi.

Zrzęda 
Lord Malkontent

Motocykl: GSX1250FA
Imię: Łukasz
Wysłany: 2015-06-08, 18:38   

Weź oba kaski i zmierz w którym Ci się zmieszczą. Wtedy wybór będzie prosty. Kappę mogę polecić bo sam używam kufrów tej firmy. Shada nie znam.

madamoos 

Wysłany: 2015-06-10, 10:21   

Szukam intensywnie w necie, ale w necie nie można dotknąć i przymierzyć.
Byłem w kilku sklepach motocyklowych, ale niczego ciekawego nie widziałem. Spotkałem się raczej ze sprzecznymi opiniami. Raz Kappa jest be, innym razem Shad jest be, inna opinia że ludzie kupują dobrą płytę i tani kufer. Odnoszę wrażenie, że zakup kufra to sprawa czysto przypadkowa.
Mój ma być spasowany stylistyczne z moto i spełniać wymagania pojemności.
No właśnie jak jest z tą pojemnością? Bo niektórzy zaprzeczali zapewnieniom producenta odnośnie ilości kasków mieszczących się wewnątrz.
Widziałem też dobre i złe chińskie kufry. Awina to faktycznie cienizna, ale K-MAX już wyglądał tak jak Kappa.
Niestety tak jak się spodziewałem nie ma szalonej różnicy w jakości. I ja jako zwolennik rozwiązań wiecznych nie dostrzegłem mega jakości w kufrach Kappy. Plastikowe zawiasy, kiepskie zapięcie, podejrzanej szczelności ranty, no i jeśli chodzi o wygląd to jakieś nieporozumienie. To już chińskie wyglądają lepiej. Takie są moje doznania po obejrzeniu kilku kufrów.
Będę se pisał dalej, bo chyba temat nie ciekawy dla innych.
Wciąż nie znalazłem sklepu gdzie będzie dużo kufrów do obejrzenia, a tego bym oczekiwał. Na dzień dzisiejszy moim faworytem jest SH39.

Zrzęda 
Lord Malkontent

Wysłany: 2015-06-10, 16:28   

To może tak:
1. Pojemność o dziwo zależy nie od kufra a od kasków. Bo tam gdzie zmieszczą się np. 2xAGV to nie zmieszczą się 2xSchuberth (nazwy wzięte przykładowo). Jak miałem centralny kufer Givi to wchodziły 2x Shoei Qwest a nie wchodził Caberg szczękowy z Cabergiem integralnym. Stąd najlepiej w jakimś sklepie upchać kaski do kufra żeby się przekonać czy nasze garnki wejdą i dadzą się zamknąć.
2. Używałem Givi, teraz mam Kappa. Jest różnica w wykonaniu (na korzyść Givi - cenowo Kappa) zarówno centralny jak i boczne ładowałem już po brzegi, jeździłem w ulewnym deszczu i nigdy nie miałem problemów ze szczelnością pomimo tego, że jak sam wspomniałeś ranty sprawiają wrażenie nieszczelnych (te w kufrach bocznych).
3. Nigdy nie miałem problemu z zamknięciem.
4. Jedyną awarią jaką zaliczyłem to pęknięta plastikowa część kluczyka ale to wina sposobu otwierania rączki w kufrze centralnym. Trzeba ciut mocniej przekręcić kluczyk i możliwe że za dużo do tego używałem siły - wyrobiło się i pękło.
5. Pamiętaj, że wygląd nie świadczy o wytrzymałości. Zazwyczaj te ślicznie się prezentujące błyszczące plastiki są kruche jak wydmuszki.
6. Z centralną Kappą zaliczyłem parkingówkę :zawstydzony i poza kilkoma rysami nic się nie stało.
7. Obawiam się że nie znajdziesz sklepu z dużą ilością kufrów. Zazwyczaj każdy ma kilka sztuk danego producenta, bo nie opłaca im się tego ściągać i trzymać na półkach. Więc czeka Cię objazdówka po sklepach. Jak Olek motocykle był na Roździeńskiego w Kato to mieli kilkanaście różnych sztuk. Teraz nawet nie wiem gdzie się przenieśli i czy nadal mają kilka sztuk wystawowych.
Ostatnio zmieniony przez Zrzęda 2015-06-10, 16:29, w całości zmieniany 1 raz  

madamoos 

Wysłany: 2015-06-10, 21:24   

Udało się!!!
Po pierwsze znalazłem miejsce gdzie można obejrzeć kufry Shada. To dystrybutor Polonia Cup w Tarnowskich Górach. Mimo, że nie sprzedają to pokażą, doradzą. Super atmosfera. Mają wszystko co powinno być aktualnie dostępne. Oglądałem prawie wszystkie jakie są w katalogu, mierzyłem do motora.
Na dodatek aby kupić dystrybutor sprowadził sprzedawcę z pobliskiego Motolegend i po wybraniu zakup od ręki - ceny "internetowe".
Wybrałem SH39. Pasuje do nie dużego moto, jakość super. Mieści się w nim integralny M + jet M. Fajnie opływowy.
Teraz tylko muszę sobie zrobić stelaż i już mogę się cieszyć przestrzenią bagażową w moim moto.
Dzięki Zrzęda za konwersację. Może się jeszcze komuś przyda. Jak złożę to wstawię foto.
LwG

Zrzęda 
Lord Malkontent

Wysłany: 2015-06-10, 21:49   

Gratulacje. Oby dobrze i długo służył. Zastanów się nad dedykowanym stelażem producenta (o ile ma w ofercie). Zawsze to elementy są lepiej spasowane niż w samoróbkach i producent daje gwarancję na "nieodpinalność" kufra przy pewnej prędkości i obciążeniu.
LwG

Odpowiedz do tematu