Forum Śląskich Motocyklistów Strona Główna Forum Śląskich Motocyklistów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chopper na począte
Autor Wiadomość
jedynak 

Motocykl: Mercedes Citaro G
Imię: Gregor
Wysłany: 2014-09-11, 15:51   Chopper na począte

Witam serdecznie kolegów.Mam 34 latka,zdałem niedawno ostatnią brakującą mi w prawku kategorię A,oraz noszę się z zamiarem zakupu motocykla w okresie zimowo-wiosennym.

Jako że podobają mi się bardzo choppery,postanowiłem szukać czegoś w tym segmencie gatunkowym :-)
W związku z tym mam ogromną prośbę do kolegów,szczególnie posiadających doświadczenie w kwestiach mechaniki oraz gustujących w chopperkach aby nakierowali mnie na jakiś konkretny model motocykla.

W kwestii jazdy motocyklem,to kiedyś dawno,za młodu,przewinęły się przez moje ręce jakieś SHLki,WSKi,Jawa350 :-) czyli doświadczenie prawie jak żadne,jednakże temat strasznie mnie wciągnął i chciałbym go odkrywać i pogłębiać.

Zatem proszę o rady co kupić.

Prawko zdane miesiąc temu,na początek budżet okrojony ok 7-8tyś zł,rocznik motocykla (nie wiem czy patrzenie na rocznik jest najważniejsze) od 1993,pojemność hmm,no właśnie,na jaką się ukierunkować na początek?Bo chyba 125 to przesada,ponoć można się zrazić do tematu :-D. Może 500-650 ? (w opisie profilu podałem Yamahę Virago 535 bo myślę też o takiej).
Poza nią brałem pod uwagę Kawasaki EN500 Vulcan,Honda Shadow 500,Suzuki Intruder itd.

Prosiłbym o komentarze i rady,które są dla mnie bezcenne,oraz wiele wniosą w moich poszukiwaniach może nie wymarzonego ale 1szego prawdziwego motocykla :-)

oleksir 

Motocykl: YAMAHA ROYAL STAR VENTURE
Imię: Aleksander
Wysłany: 2014-09-11, 16:11   

Virago 535 bym odradzał bo sam popełniłem ten błąd myśląc podobnie , i już po pierwszym roku okazało się że moto jest za małe nie patrz na to że dawno nie jeżdziłeś , wal odrazu z grubej rury i nie przejmuj się ,i weź pod uwagę fakt czy będziesz jeździć sam czy z kimś to ważne przy kupnie moto co do budżetu to lepiej może odrazu zwiększyç bo zamiana kosztuje więcej w razie rozczarowania
Ostatnio zmieniony przez oleksir 2014-09-11, 16:15, w całości zmieniany 1 raz  

jedynak 

Wysłany: 2014-09-11, 16:20   

Właśnie słyszałem już kilka negatywnych opinii na temat Virażek.
Jeździł będę z żoną,ja 95kg,ona 59kg :-)
Czego szukać?
Nie boję się większych pojemności,głupota młodzieńczych lat mi już z głowy odparowała :-)
Przewidywanie na drodze,ostrożność i rozwagę posiadam z racji zawodowo prowadzonych potężnych pojazdów :-)

Dariusz 

Motocykl: liter kawy
Imię: Dariusz
Wysłany: 2014-09-11, 18:29   

czopka w tej cenie ciężko będzie znaleźć dobrego bo to stosunkowo drogie sprzęty. Wiem że zabrzmi to śmiesznie ale ja bym poszukał jakiegoś kibla tzn skutera średniej wielkości albo nawet coś dużego o pojemności 250-600cm żeby się wjeździć w ruch uliczny na 2 kołach bo to nie to samo co 4 i więcej :) no i kobieta żeby się pozytywnie zakręciła a po sezonie albo dwóch sprzedać, dołożyć i będzie większy wybór
Ja mam bardzo pozytywne doświadczenia ze skuterami chociaż wcześniej nawet nie chciałem o tym myśleć a co dopiero gadać :D
Z czopera może jakiegoś dobrego byś znalazł ale na pewno w naszym kraju nie będzie łatwo bo jak ktoś ma coś dobrego to za bezcen nie chce się pozbywać... Powodzenia!

taran 

Motocykl: B-King i Africa Twin RD04
Imię: Romuald
Wysłany: 2014-09-11, 19:03   

Co ty? Mało nie ważycie. Jeszcze jakieś sakwy i nie wyprzedzisz nawet ciężarówki.
Ten wygląda fajnie :>
VN1500
Ostatnio zmieniony przez taran 2014-09-11, 19:09, w całości zmieniany 4 razy  

morgi1 

Motocykl: Aprilia RSV 1000
Imię: Krzysztof
Wysłany: 2014-09-11, 20:41   

Dariusz napisał/a:
czopka w tej cenie ciężko będzie znaleźć dobrego bo to stosunkowo drogie sprzęty. Wiem że zabrzmi to śmiesznie ale ja bym poszukał jakiegoś kibla tzn skutera średniej wielkości albo nawet coś dużego o pojemności 250-600cm żeby się wjeździć w ruch uliczny na 2 kołach bo to nie to samo co 4 i więcej :) no i kobieta żeby się pozytywnie zakręciła a po sezonie albo dwóch sprzedać, dołożyć i będzie większy wybór
Ja mam bardzo pozytywne doświadczenia ze skuterami chociaż wcześniej nawet nie chciałem o tym myśleć a co dopiero gadać :D
Z czopera może jakiegoś dobrego byś znalazł ale na pewno w naszym kraju nie będzie łatwo bo jak ktoś ma coś dobrego to za bezcen nie chce się pozbywać... Powodzenia!

Całkowita racja.
Ja też kiedyś w zamierzchłych czasach śmigałem na Simsonie S51, Suzuki GS 250X i wydawało mi się że przesiadka na 1000 to pestka.Skutek jest taki że Aprilia stoi w garażu i czeka na kupca a ja śmigam na Piaggio Carnaby 300IE, które pożyczyłem od sąsiada.Jazda takim skuterem to bajka.Widok min kierowców wyprzedzanych samochodów bezcenne :D

Jaro 

Motocykl: SUZUKI VL 1500 BOULEVARD
Imię: Jarek
Wysłany: 2014-09-11, 22:19   

edynak napisał/a:
Honda Shadow 500,Suzuki Intruder

Te dwie marki to jedyny słuszny wybór.Z tym jednak zastrzeżeniem,że Shadow 600 albo Intruder 800

jedynak 

Wysłany: 2014-09-12, 14:41   

A taki sprzęcik mówicie że podejżanie za tani?

http://olx.pl/oferta/suzu...html#0b83b0155c

Na ile rocznik w takich motocyklach jest ważny?Czy może wystarczy że stan jest godny a rocznik to drugi plan?
Dodam że zaczynam przygodę z dwoma kółkami i nie jestem zbytnio wymagający.

Skuterki raczej odpadają z całym szacunkiem dla użytkowników,ale nie kręcą mnie wogóle :-)

Andrzej S 

Motocykl: gsf 650s
Imię: Andrzej
Wysłany: 2014-09-12, 20:39   

Hej.
Jeśli interesujesz sie Yamahą Virago to wejdź na forum miłośników yamahy virago i sporo się tam dowiesz.

Jaro 

Motocykl: SUZUKI VL 1500 BOULEVARD
Imię: Jarek
Wysłany: 2014-09-13, 15:03   

Rocznik możesz odstawić na dalszy plan.Stan wizualny(malowanie,chromy)wycieki z silnika,stuki w silniku,oby był jednośladem.......to co teraz przychodzi mi do głowy.Jeśli nie jesteś w tym dobry to musisz mieć"eksperta",albo zajrzeć tu http://pmmotor.otomoto.pl/ bierzesz moto i masz gwarancje na rozruch.Zawsze można się dogadać.

adanior 
adanior

Motocykl: zielona cebula
Imię: Adam
Wysłany: 2014-09-16, 08:03   

Nie patrz na rocznik tylko na stan. Ja miałem dwa motocykle hondy, oba ponad 20 letnie zero awarii. Obydwa były kupione po dużych serwisach, i co najważniejsze jeden kosztował ok 5 tyś a drugi 3 z hakiem. Żeby było ciekawie to miałem też stosunkowo młody motocykl i wcale nie był w dużo lepszym stanie technicznym. Biorąc pod uwagę że takie stare sporty potrafią być w świetnej kondycji to choppery powinny prezentować pod tym względem jeszcze lepszy poziom i nie treba wcale jechać po motocykl na koniec świata. Najlepiej weź na oględziny kogoś kto ma jakieś pojęcie bo potem cieknąca laga z rysą, łysa opona i wiszący łańcuch mogą okazać się szokująco drogie w naprawie w stosunku do ceny motocykla.
Ostatnio zmieniony przez adanior 2014-09-16, 08:05, w całości zmieniany 1 raz  

taran 

Motocykl: B-King i Africa Twin RD04
Imię: Romuald
Wysłany: 2014-09-16, 08:21   

Instruktaż kupowania.

Chcesz mieć frajdę z jazdy?

Solo- min.750ccm.
Z plecakiem+bagaż- 1200ccm.
:angry

jedynak 

Wysłany: 2014-09-17, 00:43   

A orientuje się ktoś gdzie w okolicy Bielska-B +/100km w okolicy znajdują się jakieś komisy motocyklowe lub osoby które sprowadzają zza granicy sprzęty godne uwagi i polecenia?Tak żeby sobie siąść,ewentualnie przejechać,posłuchać?

pmmotor ma nawet niezłe propozycje.
Mają Virówkę 750 98r za 8200zł.
Czytałem trochę o tych Yamaszkach i chyba nie są do końca takie złe.
Może nie są tak wielkie jak Intruder ale na początek...?

Np takie coś:
http://pmmotor.otomoto.pl...0-M4137719.html

http://pmmotor.otomoto.pl...0-M4137719.html

http://pmmotor.otomoto.pl...0-M3962815.html

Virago czy Shadow?
Kardan czy łańcuch a może pasek?

Czytam i czytam i mam mętlik.
Ktoś tu pisał że Virażki są do bani,ale znalazłem forum miłośników i jest tam mnóstwo fascynatów,czyli chyba nie są takie do końca złe? :-)

horbal 
Moderator

Motocykl: xj600
Imię: Karol
Wysłany: 2014-09-17, 20:02   

Dobrego handlarza moge polecić ale masz troche daleko do niego. Sprawdź jego strone http://jade.otomoto.pl
Virago 1100 ma mój wujek już ze 6 lat albo i dłużej. Nigdy na nic nie narzekał choć moto z 1992r. i ma już grubo ponad 80 tys. przebiegu

Jarzyna Kris 

Motocykl: Jinlun 250
Imię: Krzysiek
Wysłany: 2014-09-17, 21:51   

Intruder 750/800 lub Shadow 600

Odpowiedz do tematu