Forum Śląskich Motocyklistów Strona Główna Forum Śląskich Motocyklistów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Świetna szkoła w Żorach
Autor Wiadomość
bockscar 

Motocykl: Suzuki Intruder Vs800
Imię: bockscar
Wysłany: 2014-06-03, 20:09   Świetna szkoła w Żorach

Witam. Chciałbym przedstawić tutaj moją historię. Prawko A2 zdałem na początku maja w WORD Rybnik. Była to moja czwarta próba, a pierwsza w tym sezonie. Poprzedniego roku zdecydowałem się iśc na to prawko. Wybrałem szkołę Lok. Niestety był to błąd, który potem odczułem na własnej skórze i kieszeni. Instruktorzy nie mieli czasu,więc często jazdy miałem raz na tydzień albo dwa tygodnie. Poza tym plac,który oferuje szkoła Lok do jazdy motocyklem jest za mały. Dlatego nie można było wykonać tam manewru omijania przeszkody z prędkością 50 km/h i nauczyć się przeciwskrętu (najlepsze jest to że mi nawet nie powiedziano o czymś takim jak przeciwskręt). Jedynie czego mnie nauczono na tamtejszym placu to ósemka i slalom wolny, no i jeszcze przeprowadzenie motocykla. Pod koniec tamtego roku zdałem egzamin teoretyczny, i trzy razy podszedłem do egzaminu praktycznego, za każdym razem go oblałem. Dwa razy na wolnym i raz na szybkim. W tym sezonie w ramach odświeżenia umiejętności postanowiłem wykupić 8 godzin w OSK Pionier,zachęciły mnie dobre opinie o tejże szkole.Myślałem że są przesadzone jednak nie miałem racji. Instruktorzy Michał Bąk i Agnieszka nauczyli mnie na jakiej zasadzie działa przeciwskręt, jak go stosować, mierzono mi czas na slalomie szybkim. Na początku maja miałem egzamin i mimo że ostatnie jazdy miałem dwa tyg wcześniej to jako jedyny z 5 kursantów zdałem egzamin. Więc polecam tę szkołę każdemu, kto chce być pod opieką profesjonalistów, i nauczyć się jeździć i zdać szybko egzamin.Pragnę dodać że jestem tegorocznym maturzystą i tyle stresu co zafundował mi WORD Rybnik i egzamin na motor to nie zafundowała żadna matura. Motocykliści ! jestem wśród Was ! nawet nie wiecie jak się cieszę z tego że otrzymałem prawko !

Jarzyna Kris 

Motocykl: Jinlun 250
Imię: Krzysiek
Wysłany: 2014-06-04, 00:15   

Gratulacje :) .
O właścicielu OSK Pionier ja słyszałem akurat różne opinie, ale dobrze, że przynajmniej Tobie ta szkoła "siadła"

emil 

Motocykl: motocykl
Imię: lucek
Wysłany: 2014-06-04, 16:15   

mówicie o kurczaku? tych co chciał lać prezesa?

jak on tam miał u pcheły na forum? vatzeque? wacek??
Ostatnio zmieniony przez emil 2014-06-04, 16:19, w całości zmieniany 2 razy  

lonektomek 

Motocykl: będzie
Imię: Tomek
Wysłany: 2014-06-22, 08:54   

emil napisał/a:
mówicie o kurczaku? tych co chciał lać prezesa?

jak on tam miał u pcheły na forum? vatzeque? wacek??

Prezes to ten sam co ubliżał jego kobiecie?

antyks 

Motocykl: Suzuki V-Storm DL650
Imię: Jerzy
Wysłany: 2014-10-06, 17:44   

No co wy. Super szkoła. Też gorąco polecam !!

Zapisałem się do najdroższej szkoły w Jastrzębiu licząc na to że drogo = dobrze. 40 lat na karku a dalej baran ze mnie. Robię jazdy itd ale .. to bardziej nauka utrzymania się na motorze. Co, jak , gdzie, w jaki sposób? Ni chuchu. Instruktor potrafił mnie przywieść na plac i uciąć sobie drzemkę albo pojechał z innym kursantem na miasto a ja dostawałem zwięzłe i jasne wytyczne " to ty sobie tu jeździj..."
Ale czytam, szukam ... i okazuje się że moja jazda na kursie ni jak ma się do tego co fachowcy piszą - Więc pytam swojego instruktora o przeciwskręt itd.. odpowiedź otrzymałem że do niczego mi to nie będzie potrzebne a na egzaminie i tak tego nie wykorzystam. Mam problemy z szybkim slalomem i ... więcej informacji dostaję od obcego instruktora z innej szkoły który jest aktualnie na placu niż od swojego..

Mając poważne wątpliwości chciałem je skonfrontować z kimś innym - poszukałem i tak trafiłem na szkołę OSK Pionier z Żor ( jazdy robią na parkingu przy Makro Rybnik). I po pierwszych 30 minutach zrozumiałem co piszą na stronie tej szkoły - że tutaj uczą jeździć na motorze a zdany egzamin jest tylko efektem ubocznym. Wstęp, instruktaż, konkretne ćwiczenia, przeciwskręt itd itd.. Zacząłem się uczyć jeździć na nowo.
Michał jest super. Trochę wariat (że jeździ z kursantami jako pasażer na miasto). Ale on przynajmniej uczy jazdy a nie utrzymywania się na motorze.
Gorąco polecam.
Ale zdaję sobie sprawę że nie każdemu może się podobać - np. robi egzamin wewnętrzny itd - co w niektórych szkołach jest formalnością tylko na papierku. Myślę że po zapłacie po raz 5 za niezdany egzamin - brak prawdziwego egzaminu wewnętrznego przestaje być na plus...
Profil Facebook

Jarzyna Kris 

Wysłany: 2014-10-09, 21:56   

Nie obraź się Jerzy, ale jak można 5 razy nie zdać egzaminu na A ??

Brojler 

Motocykl: Honda
Imię: Michał
Wysłany: 2014-10-12, 17:05   

Jarzyna Kris napisał/a:

W poniedziałek zdał za pierwszym mój kursant. Motocykla nie ma i nie miał. Na 10 osób oprócz niego zdała jedna osoba.. A byli osobnicy którzy po kilka lat jeżdżą i oblali któreśtam podejście.

Jarzyna Kris 

Wysłany: 2014-10-12, 21:06   

Brojler napisał/a:
Jarzyna Kris napisał/a:

W poniedziałek zdał za pierwszym mój kursant. Motocykla nie ma i nie miał. Na 10 osób oprócz niego zdała jedna osoba.. A byli osobnicy którzy po kilka lat jeżdżą i oblali któreśtam podejście.

Czy wniosek z tego , że Ty uczysz zdawać a nie jeździć?

Brojler 

Wysłany: 2014-10-12, 22:00   

Coś tam uczymy https://www.facebook.com/...?type=1&theater

Osoby przychodzące do mnie na kurs też są zainteresowane nie zostawianiem 800zł za 4 kolejne egzaminy państwowe.
Ostatnio zmieniony przez Brojler 2014-10-12, 22:01, w całości zmieniany 1 raz  

Jarzyna Kris 

Wysłany: 2014-10-13, 19:40   

a Jakaś inna strona? nie mam Fejsa

Brojler 

Wysłany: 2014-10-15, 22:10   

Mi tam działa bez logowania.

bockscar 

Motocykl: Suzuki Intruder Vs800
Imię: bockscar
Wysłany: 2016-10-23, 20:59   

Piszę to dwa lata po założeniu tego tematu. Bywam tu rzadko. W sierpniu tego roku zdałem za 1 razem podejście na kategorię A. W wieku 21 lat mam kategorię A :D :D Kurs na kat.A odbyłem u Pioniera, Powiem Wam że szczerze polecam. Facet potrafi nauczyć tak że zdasz egzamin i będziesz umiał zachować się na drodze jak będziesz miał już własny motocykl - bo jazda na motocyklu to sztuka. Michał mówił że konkurencja zarzuca mu że jeździ z kursantami. Naprawdę trzeba być głąbem żeby czepiać się tego. Napewno w LOKu lepiej mnie szkolili na Kat. A2 (zanim poszedłem do pioniera- czyt. post pierwszy ) jak instruktorzy jechali za mną autem i pieprzyli (miałem interkom więc było słychać) gdzie pojadą na weekend. Michał jadąc z Tobą na motocyklu wyłapuje błędy np: jak źle zmieniasz biegi, trzymasz za wysokie/niskie obroty itp. czegoś takiego praktycznie nie da się wyłapać jak jedziesz z tyłu autem za kursantem. Odnośnie mojego egzaminu to było 5 osób z tego 2 od Michała. I tylko ja i ten drugi wyjechaliśmy z placu na miasto i zdaliśmy. Także ja polecam. A profesorom i filozofom zalecam rozważania.
Dzięki Michał.
A mój egzamin na kat. A odbył sie w Jastrzębiu 16 września.
Pomykam już na motocyklu. Fazerka.
Z fartem.

Odpowiedz do tematu